تبلیغات
پایگاه مقاومت بسیج شهدای نیروی انتظامی استان فارس - مبارک: تا انتخابات آینده کناره‏گیری نمی‎کنم!
 
پایگاه مقاومت بسیج شهدای نیروی انتظامی استان فارس
درباره وبلاگ


امیدواریم لحظات خوشی را در این وبلاگ سپری کنید.
این وبلاگ به پایگاه شهدای نیروی انتظامی استان فارس تعلق دارد.
خواهشمندیم با انتقادات و پیشنهادهای خود ما را در جهت پیشرفت وبلاگ یاری نمایید.
سربلند و پیروز باشید.

مدیر وبلاگ : مدیریت
نظرسنجی
بهتر است کدام مطلب ها تقویت شوند؟
مبارک: تا انتخابات آینده کناره‏گیری نمی‎کنم!/ مردم مصر: تا سرنگونی مبارك در خیابان‌هاییم

تظاهرات میلیونی مردم مصردرروز نهم

تظاهرات میلیونی مردم مصر که خواستار سرنگونی رژیم " حسنی مبارک" هستند، وارد نهمین روز شد.

سه شنبه شب و بعداز دومین نطق تلویزیونی مبارک ، خشم مردم مصر یک باردیگر شعله ور شد و تحرکات اعتراضی در شهرهای مختلف این کشور گسترش یافت.

خبرنگار العالم در باره واکنش مردم مصر به سخنان مبارک، گفت: مردم به دو گروه تقسیم شدند، عده ای معتقدند سخنان مبارک پاسخ درستی به خواست مردم نبود و وی از روز اول می توانست چنین سخنانی بگوید اما الان دیر است؛ گروه دوم که تعدادشان زیاد نیست، معتقدند که می توان برای رسیدن به خواست مردم مذاکره و گفت و گو کرد اما در عین حال باید تضمین هایی گرفت.

براساس این گزارش، شمار زیادی از شهروندان مصر میدان التحریر در مرکز شهر قاهره پایتخت مصر را ترک نکرده و تاکید می کنند که تا سرنگونی رژیم به خانه هایشان باز نمی گردند و در خیابان باقی خواهند ماند.

این گزارش حاکی است که همواره بر شمار تظاهرکنندگان افزوده می شود.

مبارک: تا انتخابات آینده کناره‏گیری نمی‎کنم!

با وجود تظاهرات هشت میلیونی در مصر با شعار سقوط و کناره گیری مبارک، دیکتاتور مصر همچنان اصرار دارد که حکومت را در دست داشته باشد.

به گزارش رجانیوز، «حسنی مبارک»، رئیس‌جمهوری مصر در آخرین نطق خود که در ساعات پایانی شب سه شنبه و همزمان با تظاهرات 8 میلیونی در مصر از تلویزیون دولتی مصر پخش شد، اعلام کرد که تا برگزاری انتخابات جدید در قدرت باقی می ماند، اما برای انتخابات آینده، نامزد نخواهد شد! مبارک 82 ساله در حالی این پیشنهاد را در تلویزیون و در پاسخ به تظاهرات کنندگان مطرح می‎کرد که تظاهرات کنندگان در میدان التحریر همزمان و با عصبانیت با شعار "یسقط، یسقط حسنی مبارک" به او پاسخ دادند.

در این نطق، رئیس‌جمهوری مصر اعلام کرد كه قصد ندارد در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر برای دور جدید نامزد شود و خواستار اصلاح ماده 76 و 77 قانون اساسی مصر شد.

وی افزود: «معاون رئیس‌جمهور را مامور کردم با همه گروه‌های سیاسی درباره اصلاحات گفت‌وگو کند. برای گفت‌وگو به‌منظور تحقق خواسته‌های قانونی و بازگرداندن آرامش تلاش می‌کنیم.» مبارك تاكید كرد كه دولت برای مبارزه با فقر و برقراری عدالت اجتماعی نیز تلاش خواهد کرد.

فرستاده ویژه «باراك اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریكا نیز پیام اوباما را به مبارك تحویل داده است. گفته می‌شود در این پیام به مبارك گفته شده كه دوران حكومت او به سر آمده است.

معترضان در میدان التحریر اعلام كردند كه تا روز جمعه در این میدان باقی خواهند ماند و به تظاهرات ادامه خواهند داد.

هشت میلیون تظاهرات کننده در مصر

با وجود اقدامات نیروهای امنیتی مصر برای جلوگیری از پیوستن مردم به تظاهرات بزرگ در قاهره برای سرنگونی نظام مبارک، شمار تظاهر کنندگان در مرکز این شهر از دو میلیون و پانصد نفر فراتر رفت.

به گزارش رجانیوز، نیروهای امنیتی برای جلوگیری از رسیدن تظاهر کنندگان به میدان التحریر و شکل گیری تظاهرات میلیونی، متروی قاهره - شبرا الخیمه را تعطیل کردند و همه راه های منتهی به قاهره را مسدود کردند.

شبكه خبری العالم سه شنبه شب گزارش داد كه تعداد تظاهرات كنندگان در شهرهای مختلف مصر از مرز هشت میلیون نفر فراتر رفته است.

بر اساس گزارش خبرنگاران شبكه العالم در نقاط مختلف مصر، بیش از 8 میلیون نفر اكنون در اقصی نقاط این كشور در تظاهرات علیه رژیم مبارك شركت كرده اند.

در همین راستا خبرنگار شبكه العالم از میدان التحریر قاهره گزارش داد، به دلیل حجم بالای جمعیت، ظرفیت این میدان كاملا تكمیل شده و حتی خیابانهای اطراف نیز سرشار از جمعیت است. شمار تظاهر كنندگان در میدان التحریر بیش از 2 میلیون و پانصد هزار نفر برآورد شده است.

تشکیل دولت جدید توسط تظاهرات کنندگان در اسکندریه

در همین حال، تظاهر کنندگان در شهر اسکندریه که شمار آنها بیش از دو میلیون نفر برآورد شده است، با صدور بیانه ای تحت عنوان بیانیه رهبران انتفاضه مردم مصر، از حسنی مبارک خواستند به دلیل رعایت نکردن قانون، فساد در کشور و ضربه زدن به زندگی مردم، و جایگاه مصر، از قدرت کناره گیری کند.

بر اساس این گزارش، تظاهر کنندگان در این بیانیه دولتی تشکیل دادند و رهبران برخی از گروه های سیاسی مخالف را بعنوان اعضای دولت معرفی کردند؛ شماری از این اسامی عبارت است از: عبدالله الاشعل وزیر امورخارجه، حمدین صباحی وزیر کشور، اسامه الغزالی حرب وزیر دارایی، محمود الخضیری وزیر دادگستری، و حسن نافعه وزیر اطلاع رسانی.

خبرنگار العالم در اسکندریه تاکید کرد: امروز بیش از دو میلیون نفر از ساکنان اسکندریه در میدان سیدی جابر در مرکز این شهر بسوی ایستگاه قطار مصر که از میادین اصلی این شهر است تظاهرات کردند، و قرار است تا فردا در این میدان تحصن کنند.

همچنین برخی از نیروهای ارتش دراین تظاهرات به مردم پیوستند که مردم هم در مقابل شماری از آنها را روی دوش خود حمل کردند.

قرار است تظاهر کنندگان در اسکندریه تا فردا به تحصن خود ادامه داده و پس از نماز ظهر دوباره به سوی مسجد ابراهیم تظاهرات کنند.


در همین حال، خبرنگار شبكه العالم از مركز استان المنیا نیز گزارش داد: تجمع كنندگان در برابر ساختمان استانداری المنیا تحصن نامحدود اعلام كرده اند، و به نیروهای ارتش در برابر ساختمان استانداری المنیا تاكید كردند كه آنها تا زمانی كه مبارك قدرت را ترك نكند، صحنه را ترك نخواهند كرد.

250 هزار تظاهر ات كننده مصری هم در شهر " المحله الكبری " كناره گیری حسنی مبارك از قدرت را خواستار شدند.

تظاهرات در نقاط مختلف كشور مصر ادامه دارد و مردم مصر تاكید كرده اند كه تا خروج حسنی مبارك صحنه را ترك نخواهند كرد.

 

حرکت مردم مصر به سمت کاخ ریاست جمهوری

 شبکه تلویزیونی سی سی تی وی گزارش داد: ارتش مصر در مسیر حرکت تظاهر کنندگان به سوی اقامتگاه حسنی مبارک موانعی ایجاد کرده است و برای پیشگیری از ورود عناصر مسلح به صفوف مردم به بازرسی افراد مبادرت می کند.

ارتش قول داده است از توسل به زور علیه شهروندان خودداری کند اما درباره آسیب رساندن به اموال و به خطر انداختن امنیت کشور به تظاهر کنندگان هشدار داده است.

همزمان با ادامه تظاهرات علیه مبارک رهبران جناح مخالف دولت پیشنهاد گفتگو با کابینه جدید را رد کردند.

کشف خودروی حامل سلاح در میدان التحریر


شبکه العالم لحظاتی پیش گزارش داد:تظاهر کنندگان اطراف میدان التحریر یک خودرو پر از سلاح خودکار را کشف کردند که یک نفر قصد داشت آن را به این میدان برساند.

 در حال حاضر دو میلیون نفر از مردم مصر در میدان التحریر و پل ها و خیابان های مجاور این میدان در حال تظاهرات هستند.

آن ها تاکید کرده اند تا وقتی مبارک از کشور خارج نشود ، میدان التحریر را ترک نخواهند کرد.

تظاهرات گسترده در اکثر شهرهای مصر

این درحالی است که شمار زیادی از مردم مصر متشکل از اقشار مختلف اعم از زن و مرد همچنان در حال پیوستن به تظاهر کنندگان در میدان التحریر هستند.

در پی مسدود شدن راه ها به سمت قاهره، تظاهر کنندگان شهرهای مختلف را به کانون انتفاضه علیه رژیم مبارک تبدیل کردند.

اما تظاهرات مصری‌ها منحصر به قاهره نیست بلكه سایر شهرهای این كشور نیز در این تظاهرات سراسری مشاركت دارند، به‌طوری كه العالم، شمار تظاهر کنندگان در شهر المنصوره واقع در دلتای نیل را ربع میلیون (250 هزار نفر) اعلام كرد. در همین حال خبرگزاری العالم شمار تظاهر کنندگان شهر اسکندریه را نیز نزدیک به میلیون تخمین زده است.

در این حال تمام خیابان های شهر سوئز سرشار از جمعیت است و حدود 250 هزار در خیابان ها تجمع کرده اند. جمعیت به حدی در خیابان ها متراکم شده اند که امکان حرکت وجود ندارد.

همچنین شهر الفیوم واقع در جنوب قاهره نیز عرصه تظاهراتی گسترده است به طوری که نیروهای امنیتی همه راه های خروجی و ورودی این شهر را مسدود کرده اند.

حاشیه‎های تظاهرات میلیونی معترضان در قاهره

خبرگزاری ایرنا نیز از حاشیه‎های تظاهرات میلیونی در میدان التحریر قاهره گزارش داد:

در حالی كه مردم مصر خود را برای برگزاری تظاهرات میلیونی در بسیاری از شهرهای بزرگ و به خصوص در میدان التحریر(آزادی) قاهره آماده می كنند، این میدان به منطقه خبر ساز مصر تبدیل شده است. 
  
هبه عبدالجواد یك فعال حقوقی روز سه شنبه به شبكه الجزیره قطر گفت: جوانان وظیفه حمایت از تظاهر كنندگان را بر عهده دارند. وی افزود: گروهی از زنان وارد صفوف تظاهر كنندگان شده اند كه به نظر می رسد عوامل نفوذی نظام باشند، زیرا آنان با سخنان تحریك آمیز فریاد می زنند كه نگران كشور هستند.

تعدادی از این گونه افراد توسط جوانان دستگیر و به نیروهای ارتش تحویل داده شده اند.
وی افزود: تظاهرات نه تنها از سوی یك گروه خاص سازماندهی و هدایت نمی شود، بلكه گروه های مختلف با پلاكاردهای خود به سوی میدان التحریر (آزادی ) در حركت هستند. بعضی از این گروه ها ساكنان محله های قاهره هستند و گروهی هم با مینی بوس و اتوبوس و یا خودروی شخصی به میدان آمده اند. گروهی هم مواد غذایی و آب میوه بین مردم توزیع می كنند. هیچ برخوردی بین مردم با ارتش رخ نداده، ولی مردم از اقدامات افراد نفوذی نگران هستند.

عبدالجواد افزود: برخی از افراد نفوذی اعلامیه هایی را با خود همراه داشتند كه تعدادی از آنها ظاهرا نام برخی از شخصیت های حزبی و یا مخالفان دولت را كه در میدان التحریر حاضرند، داشت. این در حالی است كه تا كنون هیچ یك از شخصیت های حاضر اعلامیه ای را به نام خود منتشر نكرده است. تعدادی از نفوذی ها از نیروهای امنیتی هستند، ولی بیشتر آنها برای مردم شناخته شده نیستند.

وی ادامه داد: جالب توجه این است كه بسیاری از اتباع خارجی در اطراف میدان حضور دارند و پلاكاردهایی همراه دارند كه بر روی آنها به عربی و یا انگلیسی نوشته شده: ما همراه ملت مصر هستیم. پلاكاردها و شعارهای تظاهر كنندگان مصری هم یكی از نشانه های ذوق و طبع لطیف این ملت است. پلاكاردها و شعارهای كنونی نشان دهنده تنوع گروه ها و اقشار مختلف ملت مصر است، اما هدف و محور همه آنها لزوم سرنگونی نظام حاكم بر این كشور است.

برخی از شعارهای تظاهر كنندگان چنین است: 'ملت خواستار سقوط و محاكمه مقامات حاكم است'، ' مبارك با ما خداحافظی كن'، 'مبارك هواپیما منتظر توست.'

وی ادامه داد: نوعی رهبری میدانی و كمیته های هماهنگی در میان تظاهر كنندگان تشكیل شده، اما این رهبری كاملا دوستانه است و خود جوانان بدون نشانه ای از حزب و گروه آن را ایجاد كرده اند. گروهی از نخبگان جوان سخنگوی تظاهر كنندگان شده اند، ولی ظاهر هیچ یك از این جوانان نشان نمی دهد كه عضو چه حزب و یا گروهی هستند، و یا اینكه چه گرایشی دارند . هیچ یك از آنها شعاری به جز لزوم سقوط نظام ندارند. این جوانان چند شبانه روز است كه در این میدان مستقر هستند. پلاكارد تهیه و نصب می كنند و حتی كار پاك سازی میدان را انجام می دهند.

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :